Mistrz Świeckich
Ceremonii Pogrzebowych

                      Patrycja Owczarzak
Zostawili o mojej misji miłe słowo...


Pani Patrycjo... Los skierował mnie pod Pani opiekę i sprawił, że w niezwykły sposób przeprowadziła Pani moją Mamę stąd do wieczności. Kilka nakreślonych przeze mnie słów o Mamie, pozwoliły Pani wejść głębiej i zapoznać się - dzięki trafnym pytaniom - z postacią mojej Mamy po to, aby przepięknie o niej opowiedzieć podczas pożegnania. Z intuicyjnym wyczuciem, to co ważne, co potrzebne. Czułam się przez Panią zaopiekowana. Córki, jak i mój Tata z przyjemnością słuchaliśmy wszyscy historii życia Mamy i opowieści o naszych relacjach. Czuję, że gdyby było więcej czasu na przygotowanie tej uroczystości, inne czasy, byłoby jeszcze pełniej i wspanialej. Ma Pani niesamowity potencjał i możliwości, piękny głos, dykcję, takt, kulturę osobistą. Czuję, że nie skorzystaliśmy z całej tej gamy możliwości, ale dla mnie była Pani osobą, o której mogłam tylko pomarzyć i jeśli znów stanę w obliczu śmierci bliskiej mi osoby, będę prosić o pomoc! Jest Pani, moim zdaniem, uosobieniem mistrza takiej ceremonii. Osobowość, wygląd, wszystko wpisuje się w moja wizję kogoś takiego..... Jeszcze raz bardzo, bardzo serdecznie dziękuję, czuję się spokojniejsza, wiedząc, że jest ktoś taki, jak Pani.

Aleksandra Broniewicz - Krupa

***

Pani Patrycja stanowiła nieocenione wsparcie w trakcie pożegnania mojej Mamy. Pięknie o Niej opowiedziała, czuwała nad przebiegiem uroczystości i z wielkim wyczuciem i empatią przeprowadziła naszą rodzinę przez ceremonię. Dopilnowała każdego szczegółu. Dzięki Jej pomocy, pożegnanie Mamy pozostanie w naszej pamięci bolesnym, ale bardzo pięknym wspomnieniem. Bardzo dziękujemy!

Justyna Stawińska

***

Pani Patrycja to niezwykle profesjonalna, inteligentna i bardzo ciepła osoba. To dzięki niej ceremonię pogrzebu mojego ukochanego Taty wspominać będę jako najpiękniejsze pożegnanie, na jakim miałam zaszczyt się znaleźć. Ogromne zaangażowanie i niezliczona ilość godzin poświęconych na rozmowy z najbliższymi osobami sprawiły, że nawet zanim poznałam Panią Patrycję osobiście, czułam jakbyśmy znały się od zawsze. Było to niezwykle ważne uczucie w obliczu takiej straty. Dziękuję z całego serca. Wszystkim z Państwa, którzy się jeszcze wahają, serdecznie polecam współpracę z Panią Patrycją.

Marta Wiznerowicz

***

Pani Patrycjo! Pogrzeb odbył się wczoraj, a my nadal nie możemy wyjść z zachwytu, dla Pani profesjonalizmu i zaangażowania związanego z odprowadzeniem mojej babci na miejsce spoczynku. Ceremonia prowadzona przez Panią spowodowała, że w środowisku katolickim tamtejszej miejscowości (moja babcia od kilku lat była protestantem) wywołała zachwyt, jak pięknie można pożegnać ukochaną osobę. Wielu żałobników stwierdziło: " Ja też chcę taki pogrzeb!". Pomimo okoliczności w jakiej braliśmy udział, wszyscy zostali wprowadzeni w stan pokoju, wyciszenia, zadumy i zachwytu - jak piękne może być ostatnie pożegnanie. Jeszcze raz bardzo dziękuję !

Iza Mietlicka

***

Panią Patrycję poznałam przy okazji pogrzebu mojej Mamy. Moment ten nigdy nie jest łatwy, ale dzięki Pani Patrycji ceremonia, która miała świecki charakter była bardzo wzruszająca i podniosła. Nie wiem czy wszyscy orientują się jak wyglądają świeckie pogrzeby więc pozwolę sobie zaznaczyć, że niewątpliwym plusem jest spersonalizowanie mowy pogrzebowej. Była też wygospodarowana chwila na modlitwę dla wszystkich którzy tego potrzebowali. To jak Pani Patrycja ubrała w słowa informacje o mojej Mamie uzyskane ode mnie można opisać jako: piękne, wzruszające i trafne.                        Nie powiedziałabym tego lepiej. PANI PATRYCJO, BARDZO DZIĘKUJĘ.

Kamila Jesse

***

Spotkanie z Panią na ceremonii, która wiele dla mnie znaczyła, pozwoliło mi spojrzeć inaczej na pożegnanie z bliską osobą. Dziękuję.

Katarzyna Łączka

***

Krótko. Podziwiam.

Dariusz Kaczmarek

***

Pani Patrycjo, trudno mi wyrazić, jak dużym przeżyciem była dla mnie organizacja i sam udział w pogrzebie mojej Mamy. Cudownie było spotkać Panią w tym trudnym momencie. Dziękuję za Pani obecność, dostępność i wsparcie. Dziękuję za spokój w Pani głosie i poczucie bezpieczeństwa, jakie dawał fakt, że Pani jest, koordynuje i uratuje, gdyby miało dojść do awarii. Ma Pani niezwykłą umiejętność - być kolorowa i wyraźna, a przy tym dyskretna i wtopiona w tło, poważna i lekka zarazem. To przyjemność spotkać osobę z takim wyczuciem i kulturą. I na koniec, ale chyba najważniejsze - cudownie przeczytała Pani mój tekst. Oddała Pani jego charakter i klimat, odmalowała Pani moją Mamę, na tym jej ostatnim portrecie. Mam poczucie, że odczytała Pani tempo i rytm moich myśli, odcienie nastrojów zawartych w tym tekście.

Dziękuję, że Pani była...

Mikołaj Król

***

Pani Patrycjo, Mąż ochraniał obywateli. Pani ochrona, pomoc, wsparcie, empatia i ciepło bijące od Pani pomogły mi przetrwać nie tylko ceremonię pożegnalną mojego Męża, prowadzoną przez Panią MISTRZOWSKO. Pomogła mi Pani w tym najtrudniejszym okresie, od śmierci męża aż do pogrzebu. Zawsze i w każdej chwili była Pani że mną. Nie mam słów, by opisać moją wdzięczność dla Pani. Zaangażowanie i wszelka pomoc z Pani strony są nie do przecenienia.

Mistrzostwo w każdym calu. Bardzo dziękuję.

Barbara Turostowska

***

Serdecznie dziękuję Pani Patrycji za przeprowadzenie tak pięknej ceremonii pogrzebowej mojej Mamy. Mama zawsze powtarzała, że chciałaby, aby jej pogrzeb miał świecki charakter. Nigdy jednak ani ona, ani ja nie zastanawiałyśmy się, jak taka ceremonia mogłaby wyglądać. Sądzę, że moja Mama właśnie w ten sposób wyobrażałaby sobie tę ceremonię. Pani Patrycja była przede wszystkim zainteresowana moją Mamą jako człowiekiem. W mowie pogrzebowej stworzyła jej wierny obraz. Wielu uczestników pogrzebu było pod wrażeniem tej ceremonii, osobistego podejścia Pani Patrycji do Mamy. Pani Patrycja okazała również duże wsparcie mnie oraz moim bliskim, była bardzo zaangażowana i empatyczna. Wykazała się dużą kulturą osobistą oraz taktem.

Marta Jopek

***

Pani Patrycjo, jest Pani artystką przez duże "A"! Dziękuję raz jeszcze za tak pięknie przeprowadzoną ceremonię.

Anna Kozłowska - Oleksińska

***

Pani Patrycjo, dziękujemy za współpracę w imieniu Zakładu Pogrzebowego Calvaria i Klientów, których usatysfakcjonowanie w tak trudnej dla Nich chwili jest dla nas priorytetem. Oto podziękowanie, które otrzymaliśmy: "Pani Karolino, serdecznie dziękuję za organizację dzisiejszej uroczystości. Mistrz Ceremonii, pani Patrycja jest fenomenalna! Nigdy nie słyszałam piękniejszego pożegnania !"

Karolina Piotrowska

***

Dziękuję w imieniu swoim jak i rodziców Karima za piękną ceremonię. Pani mowa o Karimie w akompaniamencie muzyki wywołała ogromne emocje wśród uczestników pożegnania. Wszystko idealnie zagrało - Pani, Imam, zakład pogrzebowy. Ba, nawet słońce wyszło zza chmur na cmentarzu. Gdziekolwiek Karim jest, mam nadzieję, że jest szczęśliwy. Nie mogłam go lepiej pożegnać. A to wszystko dzięki Pani osobie. Za co raz jeszcze serdecznie dziękuję. Jest Pani "cichym" aniołem stróżem.... Sprawiła Pani, że pożegnanie z Karimem nie było aż tak bolesne....

Paulina Borowiak

***

Pani Patrycjo, bardzo dziękuję za wspaniałą organizację ceremonii. To było bardzo uroczyste, profesjonalne , z wyczuciem i taktem. Tak jak zasługiwał na to Tata.

Albert Micnas

***

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że pomogła nam Pani w tym trudnym dla nas okresie. Ceremonia wspaniała, o ile tak można powiedzieć o takim wydarzeniu. Jeszcze raz dziękujemy...

Olga, Asia i Rafał Kilichowscy

***

Bardzo dziękuję za piękną mowę o Mamie. Przez myśl mi nie przeszło, że może być aż tak pięknie i w punkt. Obiecuję dotrzymać słowa przeczytania jej dzieciom.

Paulina Pyka

***

Pani Patrycjo... Pani profesjonalne i serdeczne podejście pozwoliło nam odnaleźć się w tym trudnym czasie. Bardzo dziękujemy!

Krzysztof Sokołowski

***

Bardzo, bardzo dziękuję! Jeszcze nie ochłonęłam... Jest Pani doskonała i nie są to tylko słowa. Cieszę się, że w takiej chwili udało mi się spotkać Panią. Życzę wszystkiego co w życiu szczęśliwe i upragnione.

Basia

***

Nie cichną echa, że ceremonia pogrzebowa Roberta była przepiękna. Usłyszałam: "Pani Moniko, nie znałam Pani Brata, ale na pogrzebie Go poznałam!". Jeszcze raz dziękuję za ceremonię i czas poświęcony na rozmowę w tak ciężkich dla mnie chwilach. Nie mam żadnych wątpliwości, że Pani wkład i praca pomagają przejść spokojniej ten trudny czas. Jest Pani powołana do swojej pracy.

Monika - Siostra "Bzyka"

***

Pani Patrycjo, ma Pani złote serduszko. Dziękujemy za tak piękne pożegnanie naszego Selimka. Serce pęka, ale został pięknie i godnie pochowany. Nie ma słów, żeby Pani podziękować, za tak piękną przemowę, za tak piękną organizację.... Zapamiętam Panią na zawsze.

Dorota Wyderkiewicz


Wszystko odbyło się tak jak sobie wyobrażaliśmy, zapięte na ostatni guzik, nie w zakładanych 70 procentach, lecz w pełnych stu. Było tak, jak Mama by sobie życzyła i wiem, że obecni uczestnicy rozpoznali Ją w Pani słowach, które uchwyciły celnie istotę Jej osobowości. Było to szeroko omawiane w trakcie pożegnalnego spotkania. Pani ostatni komentarz słowami Młynarskiego był niezwykle trafny, nie tylko ze względu na treść, ale również dlatego, że teksty Młynarskiego to ostatnia książka, którą Mama chętnie wertowała w ostatnich tygodniach. Cóż mogę jeszcze dodać, chyba tyle, że była to rzeczywiście PIĘKNA CEREMONIA za która serdecznie Pani dziękuję. 

Magdalena Dembska

***

Pani Patrycjo, jeszcze raz dziękuję Pani za poprowadzenie ceremonii pogrzebowej naszego Taty. Godnie, w wyczuciem, wyważeniem akcentów laickich i religijnych oraz bez niepotrzebnej przesady. Niech najlepszą recenzją będą słowa jednego z członków naszej rodziny, zatroskanego o to, czy będzie mógł liczyć na odpowiedni dla siebie pogrzeb: "Czyli jest jeszcze dla mnie nadzieja!" .

Ewaryst Kowalczyk

***

Pani Patrycjo, nawet najwięksi sceptycy ceremonii świeckiej topnieli pod wpływem Pani uroku osobistego, wirtuozerii skrzypcowej, przepięknie dobranej muzyki. Wszyscy byli pod wrażeniem, jak pięknie oddała Pani sylwetkę i osobowość Mojego Męża. Nikt nie uczyniłby tego lepiej. Dzięki Pani przeżycie tego pożegnania było dla nas kojące, a wspominanie Męża dało nam wiele wzruszeń i radości.

Renia z Maciejem i Bartkiem

***

Pogrzeb z Pani udziałem sprawia, że ta smutna chwila dla Rodziny zostanie zapamiętana na długo, jako piękne wydarzenie.. Jest Pani niezwykle profesjonalna. Ma Pani wielki potencjał i możliwości. Talent muzyczny, piękną dykcję, tak i kulturę osobistą. Wszystko, czego innym mistrzom często brakuje. Cieszę się na współpracę, pozdrawiam serdecznie!

Lidia Orłowska, Zakład Pogrzebowy "Leta" z Chełmna

***

Jesteśmy razem z Mamą pełne podziwu dla Pani zaangażowania, kultury i talentu. Ceremonia Dawida zrobiła wrażenie nie tylko na nas, ale także na innych osobach, które brały w niej udział. Usłyszałyśmy: "takiego pięknego pożegnania jeszcze nie widzieliśmy". Czułyśmy się z Mamą zaopiekowane i wysłuchane. Poświęciła nam Pani dużo czasu podczas ustalania szczegółów ceremonii. Zaproponowała piosenki, które już na zawsze będą nam towarzyszyć w codziennym życiu. Wydawać by się mogło, że rozmowa o szczegółach życia Dawida będzie dla nas trudna i pełna łez, a jednak Pani przeprowadziła ją w taki sposób, że po wszystkim byłyśmy uśmiechnięte i zdziwione, w jak delikatny lecz skuteczny sposób na mówiła nas Pani do odpowiedzi na trudne pytania. Mowa w Kaplicy - wzruszająca, a zarazem wywołująca uśmiech na twarzy. Idealnie wyważona. Były łzy, ale był też i uśmiech, który będzie pojawiać się na naszych twarzach, gdy będziemy sobie przypominać ostatnią drogę Beciora. Dziękujemy jeszcze raz!

Paulina Bottcher

***

Z czystym sumieniem polecam posługę Pani Patrycji współpracujemy już trochę czasu razem i za każdym razem jestem mile zaskoczony pełnym profesjonalizmem. Pani Patrycja to po prostu odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Z dumą wysłuchuję podziękowań od rodzin, którym Pani Patrycja pomogła przejść przez ten trudny moment w ich życiu.

Mariusz Ludwiczak, Zakład Pogrzebowy "Anioł", Środa Wlkp.

***

Usługa na najwyższym poziomie , za każdym razem przerasta oczekiwania klientów . Z dumą i czystym sumieniem słucha się opinii i pochwał od zadowolonych klientów, dla których zapraszamy Panią Patrycje z ponad 200 km oddalonego od nas Poznania. Zapewniam, że zapraszalibyśmy choćby z końca Polski, mając absolutną pewność, że jakość usługi, pokłady niekończącej się empatii, profesjonalizm i klasa jaką prezentuje sobą Pani Patrycja nie pozwoli zawieść zaufania ani naszego ani klientów ❤️ Jeśli Mistrz Ceremonii - to wyłącznie Piękna Ceremonia - Patrycja Owczarzak ❤️

Agnieszka Bonikowska, Zakład Pogrzebowy "Eden", Grudziądz

***

Rewelacyjna współpraca połączona z profesjonalną obsługą ceremonii pogrzebowej. W końcu trafiłem na posługę spełniającą oczekiwania zarówno Rodzin jak i moje, jako właściciela zakładu.

Waldemar Wójcik, Zakład Pogrzebowy "Memoria", Inowrocław

***

Przede wszystkim niezwykłe doświadczenie... Zwięzłe, nie nudne podsumowanie życia osoby, której Pani Patrycja w ogóle nie znała, ale NAPRAWDĘ "jakoś" poznała. Nie tylko, że WSZYSTKO, ale JAK powiedziała, było prawdą. Serdecznie dziękuję Pani Patrycjo....

Tomasz Pilc

***

Patrycjo❤️ Dziękuję, dziękujemy, że Byłaś, że Jesteś w Największym Bólu, Rozpaczy i Cierpieniu.

Lidia Koczorowska

***

Patrycjo moja kochana dziękuję za wczorajszy poranek. Wzruszyłaś nas wszystkich, przeprowadzając do świata wspomnień. Dziękuję za Twoją dociekliwość w poznawaniu historii życia mojej Mamy, dzięki temu kilka osób było przekonanych, że od lat znałaś Krystynę... Ukłony za Twoją pasję i ciepłe a zarazem bardzo profesjonalne otoczenie nas opieką❤️

Anna Handschuh

***

W imieniu moim oraz całej rodziny chciałem bardzo podziękować za piękne pożegnanie Jerzego. Nie było osoby na pogrzebie, która nie byłaby zachwycona jego przebiegiem.  Niektórzy nawet prosili o namiary do Pani bo nie wyobrażają sobie innego poprowadzenia na własnych pogrzebach.

Sławomir Kubiak

***

Kochana Pani Patrycjo, raz jeszcze pragnę podziękować w imieniu całej naszej rodziny za najcudowniejsze pożegnanie Taty, jakie my, jak i On sam, mogliśmy sobie wymarzyć. Dzięki Pani ten dzień nie tylko stał się bardziej uroczysty, ale i był nie do wypowiedzenia łatwiejszy do przejścia. Ma Pani w sobie niepowtarzalną aurę i naprawdę wykonuje Pani niesamowitą misję. Przez te kilka dni stała się Pani bliska naszym sercom, stała się Pani jakby częścią rodziny. Z całego serca będę Panią polecać wszystkim, gdy nadejdzie TEN CZAS... Większość obecnych w piątek osób miała pierwszy raz okazję brać udział w świeckiej ceremonii i nie mogli wyjść z podziwu, że można pożegnać osobę tak pięknie, tak dostojnie, godnie, z miłością, ciepłem, życzliwością, a nawet z uśmiechem. Telefony do Mamy nie przestają dzwonić... Miała Pani rację - o takich pożegnaniach ludzie długo pamiętają... Zachowam Panią na zawsze w mym sercu.

Dona Kaduri

***

Słowo " dziękuję", w tym co chciałabym wyrazić wydaje się nie mieć siły, mocy, wyrazu. Słowo "dziękuję" używane każdego dnia, w sklepie, pracy, na ulicy... Ale w imieniu swoim i rodziny bardzo Pani dziękuję, bo w tym słowie zawieram ogromną wdzięczność, podziw i uznanie. Dziękuję, bardzo dziękuję. Każdemu kto chce pożegnać osobę bliską w sposób piękny, godny i właściwy serdecznie polecam wyjątkowego Przyjaciela "Piękna Ceremonia - Patrycja Owczarzak". By ubrać w słowa ogromną miłość, by wyrazić to, co chce się wykrzyczeć, by poczuć wsparcie i spojrzeć w anielskie oczy. Przyjacielu, Pani Patrycjo, dziękujemy...

Katarzyna Orfin - Tomaszewska

***

Ode mnie słowo "dziękuję" to zbyt mało. Nie ujęłabym przybliżenia postaci Mariolki lepiej, trafniej i cieplej. Jesteś Patrycjo niemożliwie wrażliwym człowiekiem, niebywałym słuchaczem. Wszystkim bliskim Mariolki - tym starszym wiekiem również, kolegom z filharmonii - sposób poprowadzenia ceremonii bardzo odpowiadał. Był wzruszający, lecz nie przygnębiający. Mieliśmy dzięki Tobie niezakrzywiony obraz siostry, przyjaciela, koleżanki. Jestem Ci za to bardzo, bardzo wdzięczna.

Karina Jakubowska

***

Cudowna oprawa ceremonii pożegnania naszej Mamy Czarodziejki. Muzyka płynąca w tle, pięknie dobrane słowa zachwyciły, wzruszyły i przyniosłyodrobinę otuchy w tak trudnych chwilach. Każdy uczestnik ceremonii mógł odnaleźć cząstkę siebie tak ważną w życiu zmarłej osoby. Dziękujemy!

Kinga Długiewicz

***

Obsługa pożegnań z Pani udziałem jest dla nas zaszczytem!

Nekros - Zakład Pogrzebowy, Śrem

***

...Jestem pod wrażeniem Pani niezwykłych umiejętności w ogarnięciu całości ceremonii, którą wielu zachwycało się, informując mnie o tym...

Irena Osten Sacken

***

Pani Patrycjo... Nie ma takich słów, którymi mogłabym podziękować za to, co zrobiła Pani dla moich dzieci i dla mnie.

Renata Kluczyńska

***

Dziękuję za piękną ceremonię. Za nadzieję, jaką zasiała Pani w moim sercu i za słowa, by patrzeć w niebo..., bo jutro też wzejdzie słońce.

Marta Zadyberna

***

Pani głos jest jak plaster na ranę...

Agnieszka Dramska

***

Pani Patrycja... Cudownie empatyczna kobieta! Jestem szczęśliwa, że dane było mi Ją spotkać w tak trudnym momencie. Z wielkim wyczuciem, kulturą i prawdziwym zaangażowaniem poprowadziła mojego Męża w ostatnią podróż. To była naprawdę PIĘKNA CEREMONIA! Wielkie dzięki!

Donata Giergiel

***

Patrycjo. Jesteś MISTRZYNIĄ wspierającą tych, którzy zostali.

Robert Tobiasz

***

Ceremonia była piękna... Aż mi ciarki przechodzą na wspomnienie!

Elżebieta Stamierowska

***

Ma Pani dar do upiększania dosłownie wszystkiego...

Magdalena Konieczna

***

Jest Pani Aniołem. Najcudowniejszą osobą jaką poznałam w ostatnich latach. Dziękuję...

Anna Błaszczak

***

Są Anioły na tej ziemi, a Pani Patrycja jest jednym z nich. Bóg obdarował Ją wieloma talentami, a jednym z nich jest umiejętność słownego i duchowego wspierania ludzi w  żałobie. Mam głęboką nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz i wypijemy wreszcie spokojnie kawę i zjemy dobre ciacho. Zapraszam wszystkich do odwiedzenia profilu facebook.com/pieknaceremonia i zatopienia się w pięknych myślach i refleksjach zapisanych w słowach.

Anna Szulc, Zakład Pogrzebowy "Juka", Starogard Gdański

***

W imieniu szerokiej braci Emeryci Elita AT , pragnę bardzo podziękować za wypowiedziane słowa na wczorajszej ceremonii pogrzebowej….. Służyłem w AT w Łodzi 20 lat i widziałem i słyszałem wiele, ale wczorajszą tak piękną wypowiedz do dnia dzisiejszego mam w sercu i w głowie…… Dziękuje Siła i Honor!

(...)

***

Byłam dziś na pogrzebie Pani Ireny, który był moim pierwszym pogrzebem, tzw. świeckim. Muszę przyznać, że do tej pory nie mogę przestać o tym myśleć. Jestem pod ogromnym wrażeniem Pani ciepła, swoistej opiekuńczości jaką Pani otoczyła rodzinę w tym trudnym momencie. Bardzo dziękuję.

Wiola Nowicka

***

Jestem bardzo Pani wdzięczna za przeprowadzenie nas przez ten trudny dzień. Dzięki Pani od samego początku wstąpił we mnie spokój. Tak jak chciałam, uroczystość była pogodnym pożegnaniem, nie wzbudzającym już trudnych przeżyć.

Barbara Olszewska

***

Bardzo Pani dziękuję - to było wspaniałe przeżycie i myślę, że współpraca z Panią będzie bardzo owocna. Na pewno będę Panią polecał! 

Krzysztof Lewandowicz, właściciel zakładu pogrzebowego

***

Przepiękna ceremonia! Przeprowadziła mnie Pani i wszystkich Gości przez ten trudny moment życia tak pięknie, że aż trudno wyrazić to słowami. Byliśmy wspólnotą skupioną na pożegnaniu... Fakt, że staliśmy się wspólnotą sprawiła właśnie Pani - słowami oraz przepiękną oprawą muzyczną. Jeszcze raz z całego serca dziękuję! 

Arleta Grzymisławska

***

Zawsze mam wrażenie, że mówi Pani moimi myślami... Zawsze, Pani Patrycjo. Dlatego, choćby na końcu świata, jest Pani obok mnie. 

Barbara Turostowska

***

Pani Patrycjo, Dzisiaj rano obudziłam się z myślą, że pozwoliła Pani Mojej Mamie zaznać spokoju. Odczarowała Pani smutne wydarzenie, w spektakl, piękny spektakl o Mamie. Była w centrum, była pożegnana tak, jak zapewne nawet się tego nie spodziewała. Pani bezgraniczny spokój i szczerość dała siłę. Dziękuję!

Julia Jędrzejak

***

Rozmowa z Panią to jak rozmowa z najlepszym psychologiem!

Roma Szymańska

***

Jest Pani wyjątkową osobą w wyjątkowej profesji... kto raz się z Panią zetknął, nie zapomni długo.

Jolanta Sypniewska

***

Zjawiła się Pani jak anioł i pomogła w przejściu mojej ukochanej Siostry. To był najpiękniejszy dzień, którego nigdy dzięki Pani nie zapomnę. Tych opinii są tysiące. Jedną ceremonią stała się mi Pani tak niezwykle bliska.

Jarka Górna

***

Pani Patrycja zaprosiła naszą ś.p. Mamę, rodzinę i przyjaciół w niezwykłą, wspólną, artystyczną podróż. Z wielkim talentem otworzyła przed nami świat wspomnień o Martynie. Dzięki Pani wielorakim zdolnościom nasza skromna Mama miała "nieskromne" pożegnanie. To nagroda dla Niej za niewielkie oczekiwania.

Marlena Butkiewicz

***

Panią Patrycję poznalam w najsmutniejszym momencie mojego życia - ceremonii pożegnania najważniejszej osoby w moim życiu - Mamy. Był to zarazem najpiękniejszy dzień w moim życiu. To wielka zasługa Pani Patrycji, która jest mistrzem słowa, gestów, spokoju, wielkiej empatii, wielkiego szacunku dla Osoby Zmarłej i wielkim wsparciem dla jej najbliższych. Podczas ceremonii padło tak wiele szczerych i prawdziwych słów o naszej relacji..., no i te cudne skrzypce! Ten dzień na zawsze zostanie w moim sercu i w mojej pamięci. Czuję ogromną wdzięczność, to wielki zaszczyt, że mogłam Panią poznać.

 Karolina Machalska

***

Pani Patrycja jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Nasze spotkanie w tak niecodziennej sytuacji było dla mnie ogromnym wsparciem, nie czaruje, nie koloryzuje, trafia w sedno. Laudacja w wykonaniu Pani Patrycji była pięknym opisem wszystkich cech jakie posiadała bliska mi osoba. Uczestnicy ceremonii z pewnością poczuli się docenieni, zarówno członkowie rodziny jak i przyjaciele, zawarła w mowie dokładnie to, co za życia nie zostało wypowiedziane, a z pewnością było ważne. Niesamowite jest również to, jak doskonałym słuchaczem jest Pani Patrycja, bo jak można tak dobrze kogoś opisać, w ogóle go nie znając? Jestem bardzo wdzięczna, za polecenie nam Pani Patrycji, życzę aby każdy miał okazję skorzystać z jej usług.

Patrycja Otto

***

Byłam pierwszy raz na takiej ceremonii i byłam zachwycona.Jest Pani profesjonalistką w każdym calu.Bylam wzruszona jak pięknie Pani mówiła o zmarłym i o jego rodzinie. A gra na skrzypcach rewelacja.Tacy ludzie jak Pani są bardzo potrzebni.

Krystyna Jankowska

***

Moja osobista opinia Pani Patrycjo jest taka: Mistrzem nie da się ot tak zostać, nie da się tego nauczyć. Żeby być prawdziwym mistrzem ceremonii trzeba się z tym urodzić, potrzebny jest odpowiedni charakter, empatia, ale również dociekliwość w zdobywaniu informacji o osobie którą się żegna. Owszem, nauczyć się można grania na instrumentach, pisania przemówień …. Jednak tej iskierki ✨ która sprawia że porywa Pani ludzi do wspomnień nie da się nauczyć czy zdobyć, z nią trzeba się urodzić, a Pani to ma ????

Dawid Holewa, Zakład Pogrzebowy "Abram" z Ostrowa Wlkp.

***

Gracja. Odwaga pełna wdzięku. Takt i autentyzm. Oto wspaniałe cechy Pani pracy i podejścia do tematu. Gratuluję i pilnie uczę się od Pani. Cieszę się, że Pani działa w tej branży W taki właśnie sposób. To dziedzina życia, która wyjątkowo wymaga uwagi i czułości.

Piotr Kulpa

***

Jest Pani Aniołem, który wspiera w tych najtrudniejszych momentach ???? Nie miałam okazji poznać Pani osobiście, uczestniczyłam w jednym z pogrzebów, który Pani poprowadziła.... ....przeżycie niecodzienne, uduchowione i pełne miłości do bliźniego ❤️ Jeśli kiedyś miałabym odejść, to chciałbym, aby to właśnie Pani zaprowadziła mnie na drugą stronę.

Emilia Kalinowska

***

Aby wyrazić moję opinę na temat usług Pani Patrycji, pięć gwiazdek to zbyt mało - ja potrzebuję całej galaktyki . W dniu 30.04.24 odbyła się piękna ceremonia pochówku prochów mojego Taty Jana z Tą wspaniałą Mistrzynią - Aniołem -Utalentowaną Osobą - Człowiekiem, który czyta w myślach drugiego człowieka. Moje słowa zostały spisane i wysłuchane, a to co niedopowiedziane - odczytane z moich myśli i pragnień oraz obaw - czy dobrze się spisałam, czy nikt nie będzie skrzywdzony, urażony ? Nic z tego - pogrzeb był tak piękny jak tylko mogłam zapragnąć! Wielka klasa ! Dziękuję i polecam!

Małgorzata Siniewska - Wesołowska